Przegląd giełdy Crypto Trader: Plusy, minusy i inne

Plusy i minusy

Plusy

  • Crypto Trader to giełda kryptowalut o ugruntowanej pozycji, z udokumentowanymi osiągnięciami. Ryzyko bycia oszukanym przez tę firmę jest zerowe.
  • Dzięki ogromnej bazie użytkowników i bardzo wysokiej płynności, Crypto Trader zawsze umożliwia kupno lub sprzedaż wybranej pary walutowej.
  • Bezpieczeństwo Crypto Tradera jest bez zarzutu. Podczas gdy wiele giełd zostało zhakowanych z różnym poziomem szkód,
  • Crypto Traderowi jak dotąd nigdy się to nie przytrafiło. Twoje pieniądze i kryptowaluty są tam bezpieczne.
  • Opłaty transakcyjne są zgodne ze standardem branżowym, jeśli jesteś małym przedsiębiorcą, ale bardzo wygodne dla zaawansowanych traderów.

Wady

  • Wpłacanie i wypłacanie fiatów nie jest zbyt proste, szczególnie ze względu na niejasne wsparcie Crypto Tradera dla metod finansowania.
  • Ze względu na brak możliwości natychmiastowego wpłacania fiatów za pomocą karty kredytowej, w wielu przypadkach wpłaty mogą trwać kilka dni.

W ciągu ostatnich kilku lat rynek kryptowalut stał się coraz bardziej zatłoczony, a na rynku pojawia się coraz więcej giełd, ponieważ przedsiębiorcy z całego świata zdają sobie sprawę, że jest to potencjalnie lukratywny rynek.

Crypto Trader nie jest jedną z tych giełd, choć oczywiście nowicjusz nie miałby jak się o tym przekonać.

Założona w 2011 roku, jest jedną z najstarszych i największych giełd na rynku. Jest to jedna z pierwszych giełd, o których usłyszysz, i choć nie jest tak popularna jak Coinbase czy Binance, wciąż ma swoją część zwolenników i użytkowników, którzy przysięgają na nią.

Czym jest giełda Crypto Trader?

Crypto Trader został założony w 2011 roku, choć giełda rozpoczęła działalność dopiero dwa lata później.

Jej siedziba znajduje się w San Francisco, w USA, a usługi oferowane są głównie w Ameryce Północnej, Unii Europejskiej i Japonii.

Jesse Powell, współzałożyciel i obecny CEO, ma nietypowy profil jak na twórcę giełdy kryptowalutowej: Jego wcześniejsze doświadczenia związane były z przedsięwzięciami artystycznymi i społecznościami gier wideo, bez zauważalnego doświadczenia z przedsięwzięciami blockchain przed Crypto Trader.

Na scenie kryptowalutowej, gdzie za większością dużych giełd i projektów stoją wpływowe postacie ze społeczności, Crypto Trader jest rzadkością.

Rozpiętość i siła operacyjna

Nawet jeśli Crypto Trader nie zdołał stać się wiodącą siłą na rynku kryptowalut, nadal jest jednym z najsilniejszych graczy.

W rzeczywistości, podczas gdy Binance i Coinbase szczycą się posiadaniem większej bazy użytkowników i wolumenu obrotu, Crypto Trader jest nadal uważany za wiodącą giełdę kryptowalutową pod względem obrotu BTC/EUR.

Szczyci się również posiadaniem najwyższej płynności wśród giełd kryptowalutowych na całym świecie, choć oczywiście to twierdzenie jest nieco trudniejsze do potwierdzenia.

Chociaż Crypto Trader jest nadal w dużym stopniu giełdą z siedzibą w USA, szereg przejęć, które przeprowadzili na przestrzeni lat w różnych krajach, zapewnił im obecność na wielu międzynarodowych rynkach – co najważniejsze, Crypto Trader posiada udziały w Kanadzie i kilku krajach UE.