Bitcoin trading USDT na Paxful popularny: 1,5 miliona dolarów w ciągu trzech tygodni

Paxful platforma transakcyjna peer-to-peer wspiera Tether (USDT) od początku tego miesiąca. Wygląda na to, że zainteresowanie tym dolarowym stabilizatorem jest ogromne.

Użytkownicy mogą teraz wymieniać swoje Bitcoin Rush między sobą na Tether, bez konieczności posiadania kont bankowych, bonów upominkowych lub podobnych środków wymiany.

Kupić 1000 euro Bitcoinu bez prowizji? Zacznijmy w Bitvavo

9 września platforma uruchomiła stabilizowaną monetę w dolarach. Od tego czasu użytkownicy zamienili prawie 1,5 miliona dolarów w Bitcoin na Tether. Dowodem na to są dane, które Paxful udostępnił firmie Decrypt.

Platforma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych i została uruchomiona w 2015 roku. Od tego czasu rozwinęła się ona bardzo organicznie i stopniowo przekształciła się w renomowaną nazwę.

Konkuruje z LocalBitcoins i jest szczególnie popularny w krajach rozwijających się.

Użytkownicy mogą kupować lub sprzedawać Bitcoin od/do innych osób, gdzie Paxful łączy te dwie strony. Nie jest giełdą ani brokerem (z księgą zamówień lub własnym bilansem), ale jest to rynek typu peer-to-peer.

W pierwszych sześciu miesiącach 2020 r. platforma umożliwiła handel o wartości ponad 1 mld dolarów. Od momentu wprowadzenia na rynek w 2015 r. liczba ta przekroczyła 4,5 miliarda dolarów.
Handel Bitcoinami

Tam, gdzie wcześniej handel odbywał się głównie za pomocą przelewów bankowych lub bonów prezentowych, Tether stablecoin oferuje dodatkowy wymiar możliwości.

Jest to most pomiędzy dwoma światami, zbliżający do siebie fiata i Bitcoina. W niektórych krajach jest to bardzo ważny krok.

Paxful stał się popularny w niektórych częściach świata, takich jak Indie i Afryka, gdzie handel kryptońską walutą na giełdach jest trudny ze względu na przepisy.

Nie pomaga tu również brak infrastruktury technicznej. Ponad 40% użytkowników pochodziło z Afryki w październiku 2019 roku.

Przy okazji, można zdecydować się na wymianę Bitcoin na wszystkie rodzaje aktywów. Czy to bony, samochody, czy przedmioty w grze. Platforma oferuje szeroki zakres możliwości w tym zakresie.

Ostatnio jednak musieli zamknąć drzwi przed wenezuelskimi klientami. Rosnące przepisy utrudniały obsługę klientów z Ameryki Południowej. Również sankcje finansowe ze strony Stanów Zjednoczonych nie ułatwiłyby tego zadania.

Paxful to numer dwa na świecie, po LocalBitcoins z Finlandii, giełda peer-to-peer. Ponadto istnieją „mniejsze“ rynki, takie jak Bisq i HodlHodl.