Bitcoin SV krótkoterminowa analiza cenowa: 5 października

5. Oktober 2020

Początek października był bezceremonialny dla Bitcoin SV z ceną nie mogącą oderwać się od jego zakresu $150-$160. Z trendem pojawiającym się nieco mniej byczy każdy dzień, rynek miał swoje nadzieje przypięte na Bitcoin Billionaire lub Ethereum, aby wywołać rajd. Mimo, że ceny dwóch najlepszych aktywów były krzepnące ich podstawy, Bitcoin SV wyobraził sobie podobne perspektywy, jak również. W czasie prasy pozycja Bitcoin SV utrzymywała się na 12. miejscu z 3 mld USD limitu rynkowego.

1-godzinny wykres Bitcoin SV

Dla Bitcoin SV zakres cen został mniej więcej zawężony pomiędzy wsparciem w wysokości 156 dolarów, a oporem w wysokości 164,5 dolarów, podczas gdy opór i wsparcie były testowane przy różnych okazjach, nie nastąpiło naruszenie wzorca. Wzorzec ten pozostaje kanałem lekko wznoszącym się, niosącym niewielkie niedźwiedzie implikacje.

Podczas gdy załamanie 1-2 października wydawało się brutalne, cena nie poddała się kompletnemu atakowi. Ożywienie również nie było duże, ale jeśli wolumen handlu jest obserwowany, aktywność była nadal znacząca dla aktywów.

Wraz z osiągnięciem przez Stochastic RSI pozycji wyprzedanej z niedźwiedzim obrazem w tym momencie, Bitcoin SV jest bliski odwrócenia. Jednakże, w krótkim okresie czasu, cena ta może ulec dalszemu obniżeniu.

Wykres 30-minowy Bitcoin SV

Z perspektywy krótkoterminowej, cena Bitcoin SV wygląda na żywą w tym momencie, ale na krótkotrwałe wycofanie się. Rysując podobieństwa do niedźwiedziego wybuchu w dniach 1-2 października, okres może zapewnić powtórzenie się. Podczas gdy cena może wzrosnąć w ciągu najbliższych kilku godzin, może mieć miejsce kolejny ponowny test w pobliżu wsparcia $156. Dla niedźwiedzich traderów, krótka pozycja może być otwarta po cenie 163,5$ za 2,75x zwrotu z ryzyka, z zyskami przyjętymi na poziomie 158$ i ograniczeniem stop loss na poziomie 165,5$.

Przy Indeksie Względnej Siły lub RSI, presja kupna ustabilizuje wskaźnik, ale niedźwiedzi impet ściągnie go z powrotem od 50,00 dla możliwej pozycji w strefie wyprzedaży.