Bitcoin Price Breaks $ 12K, Ale czy to jest ostateczna przeszkoda przed 15K dolarów?

17. August 2020

Cena Bitcoin wzrosła do 12.470 dolarów, a jeśli 12.000 dolarów posiada jako wsparcie byki będzie kierować ceny na północ od 15.000 dolarów.

W poprzednich tygodniach, altcoiny nabrały rozpędu, podczas gdy Bitcoin (BTC) wisiał przeciwko psychologicznej bariery 12.000 dolarów. Po kilku tygodniach konsolidacji, cena Bitcoinu ostatecznie przełamała strefę oporu 12.000 dolarów.

Jednak nie jest pewne, czy cena będzie nadal rosnąć w górę do 15.000 dolarów stąd. Czy ruch w górę jest wyraźnym wybiciem, czy też fałszerstwem mającym na celu przechwycenie napowietrznej płynności?

Ucieczka za 12 tys. dolarów nie przyspieszyła silniejszego rajdu.
Ponieważ cena Bitcoina przebiła się przez kluczowy opór na poziomie 12.000 dolarów, spodziewano się, że nastąpi ogromny ruch. Jednak rynek nie zdołał go zapewnić.

Wykres dzienny pokazuje zdecydowane przełamanie ostatniej przeszkody przed ekspansją hossy na rynku. Jednak ruch powyżej 12 000 USD nie jest wystarczająco przekonujący, aby stwierdzić i potwierdzić przełamanie.

Jednym z krytycznych wskaźników dla przełomu jest gwałtowny wzrost wolumenu, który jest mocno opóźniony w tym ostatnim pchnięciu.

Dobrą stroną jest to, że Bitcoin nadal działa powyżej 100-dniowych i 200-dniowych średnich kroczących, co podtrzymuje obecną byczą dynamikę.

Pozorny wzrost tego poziomu, poprzez który wsparcie jest przyznawane na 12.000 dolarów, usprawiedliwiłby i potwierdziłby dalszy wzrost dynamiki na Bitcoinie.

Dosyć często, taki wyłom prowadzi do fałszywego wyłomu. Podobny ruch jest uzasadniony. W takim powiązanym posunięciu płynność jest przejmowana ponad ostatnie wzloty lub opory.

Zazwyczaj, gdy ktoś się spina, umieszcza swój stop-loss powyżej ostatniego haju. W ten sposób powstaje bardzo oczywista „pula płynności“, ponieważ wszystkie oczywiste stop-loss są umieszczane powyżej tego wyżu oporu.

Dlatego też, ruch nieco powyżej ostatniego wyżu może wyzwolić wszystkie te stop-loss, podsycając ruch w przeciwnym kierunku, jak pokazano na wykresie jako przykład.

Kluczową barierą jest nadal poziom 12.000 dolarów. Jeśli ten poziom nie zapewni wsparcia, prawdopodobnie nastąpi podobny ruch w kierunku niżów zakresu.

Niedźwiedzi scenariusz dla Bitcoina

Jak wspomniano wcześniej, fałszerstwo jest zawsze możliwe, gdy cena testuje silny opór ogólny.

Kluczowa część jest zdefiniowana w czerwonym polu, ponieważ jest to poprzednia strefa oporu poprzez takie podrabianie. Ta strefa oporu została przełamana w ostatnim ruchu i musi utrzymać wsparcie, jeśli cena Bitcoina chce nadal rosnąć.

Jeśli cena Bitcoin nie może znaleźć wsparcia na tym poziomie oporu na 12.000 dolarów, przerzucenie wsparcia/oporu nie może być uzasadnione i cena Bitcoin spadnie z powrotem w zakresie.

Kluczowym poziomem wsparcia do oglądania jest obszar 11.500 dolarów, ponieważ jest to niesprawdzony poziom i poprzedni zakres niski. Jeśli cena Bitcoin’a spadnie z powrotem w przedziale pomiędzy 11,500$ a 12,000$, to prawdopodobnie będzie to testowanie dokładnego odwrotnego zakresu.

W tym przypadku możemy zdefiniować dokładne przeciwieństwo 11 500 $. Bardziej prawdopodobne jest, że w nadchodzących tygodniach będzie to dalsza kontynuacja ruchów związanych z zakresem, co będzie jeszcze bardziej odpowiadać altcoins.

Scenariusz byczy opiera się również na barierze 12.000 dolarów, ponieważ w tym przypadku wsparcie powinno być uzasadnione 12.000 dolarów, aby uzasadnić kontynuację.

Jeśli poziom 12.000 dolarów nadal będzie utrzymywał się na poziomie wsparcia i przerzucenie wsparcia/oporu jest uzasadnione, prawdopodobnie będzie można oczekiwać dalszej kontynuacji w górę.

W ten sposób altcoiny zaczną mocno krwawić w swoich parach BTC, ponieważ BTC ponownie rzuca światło reflektora. Kolejna strefa oporu dla Bitcoina jest określona na 13.000$, ale dalszy wzrost w kierunku stref 15.000-17.000$ jest na tabelach.

Jednakże, wszystko to schodzi w kierunku poziomu 12,000 dolarów. To, czy udzieli wsparcia, czy nie, przesunie rynki w obu kierunkach.